ANKRAJ
SAPLAMA
GİJON
ROT
FİYAT LİSTESİ
SİPARİŞ
BİLGİLER
İLETİŞİM
BİLGİLER

Ankraj Nedir ve Nerelerde Kullanılır

 Ankraj, üzerine uygulanan gerilme kuvvetini elverişli zemine ileten yapısal bir parçadır. Ankrajlar pasif veya öngermeli olarak tasarlanabilirler.

            Pasif ankrajlar kendi başına yük taşımazlar. Zemin, ilgili ankraj parçasına doğru hareket ettikçe yük, ankraja iletilir. Pasif ankrajın maksimum yük taşıma gücüne ulaşabilmesi için büyük hareketlere gereksinime olabilir.

            Büyük hareketleri daha kabul edilebilir düzeye indirgemek için zemin ankrajları genellikle yapıya veya zemin yüzeyi levhasına veya bileşenlerine doğru çekilerek önceden gerilerek öngermeli olarak imal edilebilirler.

            Özellikle şehirlerde yerleşimin yoğun olduğu bölgelerde derin kazılar çok sıralı ankrajların kullanımı ile güvenli ve ekonomik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

            Ankrajlar, düşey yer değiştirmelerin önlenmesinde, yapıların dönmeye karşı güvenceye alınmasında, yapıların kritik yüzeyler boyunca kaymaya karşı emniyetin sağlanmasında, yeraltı yapıların stabilitelerinin arttırılmasında, yapıların sismik duyarlılığının arttırılmasında, deney sahası dar olan yerlerde kazık yükleme deneylerinde öngerme sağlayan eleman olarak, barajların yükseltilmesinde, dalgakıran ve iskelelerde gemilerin iskele babalarına verdikleri yükün dağıtılmasında kullanılırlar.

Standart ve tüm özel ölçülerde en hızlı üretimi yapabilmekteyiz adet ne olursa olsun siparişinizi verin ertesi gün fabrikamızdan teslim edelim. İsterseniz siyah isterseniz beyaz ( paslanmaz ). 

Yönetim Binamızın Resmidir.

Satış Danışmanı

Güngör ÖZDEMİR

Saplama, Gijon, Rot , Ankraj İmalatı acil üretimler ve özel siparişler için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

info@saplama.com

0216 429 61 64 pbx